מי אני

היי, איזה כיף שבאת. אני שרון ואני חוקרת צרכנות, כותבת, מרצה ובת אדם סקרנית

לא התגלגלתי לעסוק בכסף, אפשר לומר שנולדתי עם זה (או לפחות, גיליתי את האהבה בגיל צעיר). אני אוהבת לעזור לא.נשים לקבל החלטות כלכליות טובות יותר, לזהות את מה שמפריע להם.ן בחיים ולחיות את החיים במלואם כשהם.ן משוחררים.ות מכל השטויות שספגנו לאורך החיים לגבי כסף. כל מיני "צריך", "לכולם יש", "אי אפשר", "חייבים", "אסור", "מומלץ" וכן הלאה.

העיסוק שלי הוא על התפר שבין טיפול לכלכלת משפחה, מתוך הבנה שכסף הוא מכשיר רציונלי ונהדר אם נשתמש בו בצורה נהדרת עבורנו, ומכשיר הפכפך ונקמן אם נתעלם ממה שהוא מנסה להגיד לנו. לכסף שלך, שלנו, יש אופי. ביליתי עשרים שנה בללמוד להכיר אותו, ועוד עשור, בערך, בפיתוח חומרים שיעזרו לך להכיר את האופי וה"שגעונות" שלו, עד שתיידדו.

לפני הרבה שנים, כשמישהו רצה להעליב אותי הוא קרא לי "חופרת". האמת היא שזה נכון. מגיל מאוד צעיר אני חופרת בעצמי, חופרת בסיטואציות וחופרת באופציות שעומדות לפניי.

עם השנים פיתחתי אחלה טכניקות לפרק סיטואציות מורכבות וגם את המחשבות שרצות לי בראש לתרשימים פשוטים – אלה הכלים הכי יעילים לקבלת החלטות, ואני אשמח לחלוק אותם איחך גם כאן, גם בקורסים ובסדנאות שלי וגם אחד על אחד.

עוד מקומות למצוא אותי:

פייסבוק: הדף של האישה שהפסיקה לקנות; קבוצת ללא בזבוזים – בדרך לעצמאות כלכלית; קבוצת הכנסות נוספות ופאסיביות; קבוצת מבצעים ללא בזבוזים; קבוצת מטבח ללא בזבוזים.

האתר: האתר שלי, מאמרים באתר, המגזין החודשי (תירשמו, זה כדאי!) והפודקאסט.

בתקשורת: הופעתי גם במגוון כלי תקשורת. רשימה חלקית של הופעותיי בתקשורת יש כאן.

לאן הגעת

פרויקט 365 הוא הבייבי שלי החל משנת 2020

אני כותבת בלוגים בצורה כזו או אחרת כבר עשר שנים בנושאים מגוונים, וזה אתגר משמעותי עבורי לכתוב על הנושא של כלכלה אישית דווקא מפני שזה התחום שאני הכי אוהבת והכי מתעניינת בו. פתאום לכתוב פוסט "רשמי" באתר הופך להיות משימה שיש לה התחלה וכמעט אין לה סוף, וגם כשיש לה מנגנוני הביקורת שלי עבדו שעות נוספות למצוא מה חסר.

פרויקט 365 הוא במה עבורי להעלות נושאים חשובים בצורה של פתקים ממש: הגיגים, שרבוטים, דיאגרמות. בלי מראי מקום, בלי מחקר ספרות שלא נגמר, בלי לקבל חוות דעת ותגובות מכל העולם לפני הפרסום.

גם כאן, אני מקווה שהפורמט הזה ידבר אליך דווקא בגלל הפשטות והיעדר הפירוטכניקה.