לפעמים יש מציאות ברשת. אני יודעת, כי בימים אלה מכרתי מספר פריטים מהבית במחירים שידעתי שהם מחירי רצפה. המטרה היתה להעיף מהבית, ומהניסיון שלי אנשים שהתחייבו לרכוש הם בעלי סיכוי גבוה יותר לעמוד במילתם מאשר כאלה שהתחייבו להגיע לקחת. אנשים מתייחסים לחינם כאילו אין לו ערך, גם אם הם יודעים שזה לא נכון.

אחת הקונות רכשה ממני מוצר כלשהו במחיר נמוך בצורה אבסורדית. היא גם כנראה סוחרת שמתמחה במוצרים האלה וידעה מצוין שמדובר במציאה. היא שילמה במהירות בביט, הגיעה לאסוף, הסירה את הניילון – ומיד הצביעה על פגם כלשהו והתמרמרה שזה "לא חדש" (ברור שלא, על חדש היתה משלמת פי 20). זה היה קטע מכוער מאוד. למה להקטין את מי שמכר לך, כשאתה יודע שזו מציאה היסטרית?

נתקלתי כבר ביותר מקונה אחת שנקטה בטקטיקה הזו. אולי להוריד עוד קצת במחיר, אולי לקבל החזר, אולי המוכר "יזרוק" עוד משהו לעסקה. מי יודע. אנשים שיודעים שהם הרוויחו פה בצורה רצינית, ועדיין מנסים לכווץ את המחיר עוד קצת או להרוויח עוד קצת.

נוכח החוויה הלא נעימה הזו, הנה טיפ מופלא לקונים מוצרי יד שנייה במחיר רצפה: מצאתם מציאה? אמיתית כזו, שנמכרת בהרבה פחות מערכה? תשתקו.
אל תנסו להוריד את המוכר עוד.
אל תנסו לרמוז שהמוכר שהבטיח לכם "חדש" אבל יש איזה פגמצ'יק קטן שהוא אפילו לא היה מודע אליו.
שתקו, הודו למזלכם שלא שלחו אתכם בחזרה הביתה בידיים ריקות – וקחו את המציאה שלכם שתימכר גם ככה בהרבה יותר (או אל תקחו ועיזבו את המקום).
לגרום עוגמת נפש למוכר – זה לא חכם ומאוד, מאוד, מכוער.

תגובות ומחשבות