מיליארדים (שנקראת באנגלית Billions) משודרת בימי חמישי ביס.

באתר של יס מגדירים אותה: "דרמה מורכבת ופרובוקטיבית". בפועל, מדובר במרדף שמתפרש כרגע על פני חמש עונות: התובע המחוזי צ'אק רודס רודף אחרי איל ההון המיליארדר בובי אקסלרוד, המכונה אקס. כדי לתבל קצת את העלילה צ'אק נשוי לעובדת מאוד בכירה ואשת סודו של אקס, אבל זה באמת זניח.

הנה מה שמעניין, בעיניי: צ'אק הוא Old Money. אבא שלו היה גם הוא תובע מחוזי. אקס הוא פרחח עני שעלה לגדולה, מתעשר חדש.

הכסף המשפחתי איפשר לצ'אק לרכוש השכלה גבוהה יוקרתית. אקס, אם רכש משהו, עשה זאת במוסדות זניחים למדי. זה לא סתם מאבק של חתול רחוב בגארפילד: מיליארדים מתארת מאבק מעמדות של ממש.

לאורך כל העונות צ'אק מנצל את מעמדו מחד כדי לרדוף אחרי אקס, מאידך כדי לעזור לאביו בהשקעות ומיזמים עסקיים שונים. הוא עושה את כל זה במסגרת החוק, הרי מי מכיר את החוק טוב ממנו. אקס, למרות שהוא כמעט לא זז בלי עורכי דין צמודים, מוצא את עצמו שוב ושוב על הכוונת של צ'אק.

מי שמגן על החוק שייך "במקרה" לאליטה. גם כשיש בדרגים הבכירים של ההגנה על החוק מישהו מרקע צנוע יותר, הוא נכלא מהר מאוד. איך זה קורה? אם תשאלו אותי, הסדרה מספרת לנו שהחוק הוא כלי בידי האליטות לשמר את מקומם בשרשרת המזון. הם קבעו את החוקים כך שיגנו עליהם, והם גם יכולים להרשות לעצמם לעבור את כל המשוכות כדי שההגנה על אותם חוקים – שהם עצמם קבעו, כמובן – תהיה בידיים שלהם.

אקס, על תקן מתעשר חדש, צמח מפני שהחקיקה של האליטה לא זיהתה אותו במועד ולכן לא הפריעה לו לצמוח. מרגע שצבר הון מסוים, הוא רוצה לקבל יחס דומה לאליטה, כלומר שהחוקים יתאימו את עצמם אליו. כך, החתול והעכבר ששני אלה משחקים ביניהם הוא בשאלה מי יקבל הגנה מיטיבה בחסות החוק שתאפשר לו להגדיל ולבצר את מעמדו.

תגובות ומחשבות