לכבוד עונת המבצעים של נובמבר בא לי לספר שוב את סיפור כפכפי המעצבת שלי ואיך הם לימדו אותי שיעור אדיר על סיילים.

באוגוסט של שנה כלשהי נכנסתי לאתר של מעצבת מקומית והתבייתתי על כפכפים. הם היו באיזור ה-Sale באתר ונמכרו ב-290 ש"ח במקום 990 שקלים.
חודש וקצת אחרי, בסוף ספטמבר/תחילת אוקטובר, נכנסתי לאתר לראות אם יש איזה מבצע חג. הכפכפים שלי עלו כבר 360 ש"ח, במקום 990.
אמרתי לעצמי שהגיל כבר פוגע לי בזיכרון והלכתי לבדוק. לא טעיתי, המחיר באמת עלה.
במהלך נובמבר המחיר הלך ועלה. בשופינג IL בתחילת נובמבר, עם הלוגו של הסייל, הוא הגיע ל-590 ש"ח. בבלק פריידיי (סוף נובמבר) הוא האמיר ל-890 ש"ח. וכל הזמן באתר הדגישו שהם במבצע ונמכרים בהנחה במקום מחיר מלא של 990 ש"ח.

מאז אני חשדנית מבצעים אפילו יותר ממה שהייתי.

שבעה טיפים לעונת המבצעים של נובמבר

  1. כדאי להתחיל את סקר המחירים מוקדם, כבר ביולי-אוגוסט, ולהעלות הילוך אחרי סוכות.
  2. אם זה מוצר שמעניין אתכם באמת (נניח, צריך להחליף טלפון), בחרו דגם (לא יותר משלושה) ועקבו אחרי המחירים. אל תתעקשו לקנות דווקא בעונת המבצעים, יכול מאוד להיות שתגלו שדווקא הדגם שלכם לא במבצע.
  3. אם אלה קשקושים חמודים, זולים ולא הכרחיים, הסייל ממילא לא יכול להציע הטבה משמעותית. בשביל חצי דולר פחות, או אפילו דולר וחצי פחות, לא שווה להתאמץ לעקוב אחרי המחיר.
  4. פריטי עיצוב (לא מותגי הלבשה, בעיקר לא כאלה שיש בקניונים, אלא מעצבים, אמנים וכדומה) ואספנות לא מצייתים לכללי הסיילים, כמו שהסיפור הזה ממחיש היטב. המעצבים והנישות פועלים מאילוצים שלהם, הסייל מזרים להם לקוחות בזמן קצר ויחסית ללא מאמץ, ואין להם סיבה להוריד מחירים. להפך.
  5. המחיר של הרבה מוצרים מיובאים (למשל, מוצרי חשמל וכדומה), דווקא יילך ויירד ככל שנתקדם לסוף השנה והעסקים ירצו להיפטר מהמלאי. אם אתם לגמרי סגורים על הדגם וזה לא דחוף, מציעה לחכות לאמצע דצמבר לפני שמתחילה לחפש מבצעים.
  6. אפרופו מוצרי חשמל, מוצרים מתצוגה לפעמים נמכרים בהנחה משמעותית. פשוט לגשת לחנות ולשאול.
  7. בסיילים יש לחץ אדיר לקניות ומתקפה פרסומית ששוחקים את יכולת קבלת ההחלטות. לכן חשוב להגיע מוכנים עם דגמים ומחירים (לפחות מחיר מקסימלי, מה המחיר הכי גבוה שתסכימו לשלם). אם הגעתם בציפייה להיות ספונטניים וליהנות מהסייל, יש סיכוי סביר שבסוף תשלמו יותר ממה שרציתם או תצאו בידיים ריקות.
תגובות ומחשבות